Trwa ładowanie proszę czekać ...

Gdy zgubimy telefon, czyli jak „zabić” telefon

4 maja 2016

co robić gdy zgubimy telefonZnaczna część z nas czuje, że znalezienie telefonu, który zgubiliśmy za pomocą lokalizatorów, które reklamowane są w sieci, jest w zasadzie niewykonalne. Trzeba powiedzieć jasno - nawet SMS kosztujący dwadzieścia złotych nie jest w stanie rozwiązań posiadanych przez nas w tym wypadku problemów. Do tego trzeba być świadomym, że pojawić mogą się nawet nowe wiadomości.

Bo to, co na pozór wydaje się nam być usługą przeznaczoną do lokalizacji, tak naprawdę jest serią płatnych wiadomości tekstowych, które nie mają żadnej wartości. Czy znaczy to, że namierzenie telefonu jest niemożliwe do wykonania? Okazuje się, że sytuacja ta wcale nie jest aż tak beznadziejna.

Problem kradzieży telefonu, który najczęściej sprawia, że musimy telefonu szukać, towarzyszy nam bardzo często. Zazwyczaj sami jesteśmy sobie tak naprawdę winni. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, aby szybko dowiedzieć się, ile prawdy jest w powiedzeniu, że okazja czyni złodzieja. Jeszcze nie tak dawno byliśmy w takich sytuacjach bezradni.

zaginiony telefonDzisiaj z pomocą spieszą nam twórcy popularnych komórek. Impuls do zmian pochodził od znanej na całym świecie firmy Apple. To właśnie ona jako jedna z pierwszych zdecydowała się na wprowadzenie oprogramowania, które umożliwia blokowanie telefonu. Kiedy zostanie zastosowana całkowita blokada telefonu, nie będzie możliwe nawet przywrócenie ustawień fabrycznych. Aby było to możliwe, trzeba znać hasła, które blokadę usuną. Biorąc pod uwagę fakt, że telefony najczęściej kradną zwykli rabusie, a nie posiadający ogromną wiedzę hakerzy, telefon nadaje się tylko do wyrzucenia.

Warto pamiętać, że zdalne zablokowanie telefonu to rozwiązanie, które nie jest przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób przewidujących. Nie trzeba takiego kroku wybierać przed każdą imprezą, wychodząc z założenia, że spotkamy w jej trakcie osobę nieuczciwą. „Kill Switch” to opcja, z której jesteśmy w stanie skorzystać nawet już po kradzieży telefonu. Wystarczy nam do tego odpowiednia aplikacja oraz komputer, na której zostanie ona zainstalowana.