Trwa ładowanie proszę czekać ...

Namierzanie telefonu po numerze - czy to możliwe?

6 kwietnia 2016

namierzanie telefonu po numerzeNie tak dawno klienci sieci komórkowych pytali, czy można namierzać telefon po numerze. Czy w ogóle będzie to możliwe? Pytanie jest naprawdę ciekawe, ponieważ nie chodzi jedynie o lokalizowanie aparatu, ale o kartę sim z numerem, który jest do niej przypisany.

Lokalizacja telefonów praktycznie nie będzie już problemem i jest to jedna z usług, które można realizować. Czy jednak można również tak samo działać w zakresie programowania numerów? Odpowiedź nie będzie już taka oczywista. W przypadku usługi standardowej lokalizacji w odpowiednim serwisie wystarczy wybrać jedynie dobrą aplikację i podać numer w odpowiednim panelu, który będzie możliwy po zalogowaniu.

W przypadku, gdy chcemy śledzić numer osoby obcej, będzie to już dużo trudniejsze. na początek musielibyśmy wiedzieć do jakiego operatora należy karta sim, którą chcemy śledzić. Jeszcze kilka lat temu nie było to problemem, ponieważ każda firma miała swoje prefiksy, które wykorzystywała. Jednak teraz można już zmieniać operatora i przechodzić do nowego ze swoim numerem. I dlatego już nie będzie tak łatwo. Nadal jednak od operatora można się takiej informacji dowiedzieć.

jak zlokalizować kartę simDruga sprawa to lokalizacja karty sim. Staramy się dokonywać takiej lokalizacji poprzez nadajniki GPS, które są wbudowane w telefon. Jeśli będzie wyłączony nadajnik GPS będzie trzeba wykorzystywać połączenie telefonu ze stacjami bazowymi. Ten sposób daje możliwość znalezienia praktycznie każdego numeru na świecie. W praktyce jednak nie będzie tak łatwo, ponieważ nie zawsze mamy dostęp do stacji bazowych w takiej mierze, by dawało to możliwość lokalizacji.

Systemy komputerowe, które są wykorzystywane także są już nieco przestarzałe i tym samym tutaj również ten proces namierzania niestety jest w znacznej mierze utrudniony. Dodatkowo trzeba jeszcze wskazać na kwestie etyczne oraz prawne. W naszym kraju śledzenie telefonu jest nadal zabronione, dlatego trzeba się dobrze zastanowić czy takie działania podejmować, ponieważ można się narazić niekiedy na poważne konsekwencje prawne swoich działań.