Trwa ładowanie proszę czekać ...

Na co zwracać uwagę wybierając niszczarkę do papieru?

17 grudnia 2019

Niszczarki papieru są obecnie bardzo popularne ze względu na wzrost liczby kradzieży tożsamości i pojawienie się federalnych przepisów dotyczących ochrony prywatności, takich jak ustawa o przenośności i odpowiedzialności cywilnej w ubezpieczeniach zdrowotnych (HIPAA). Nieużywanie niszczarki może prowadzić do finansowej ruiny, zepsucia wizerunku i/lub nawet problemów prawnych, jeśli Twoja firma nie przestrzega pewnych przepisów prawa. Wybór odpowiedniej niszczarki jest niezbędny, ale są pewne rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tym typie urządzenia, zanim go kupisz. Tu jest wszystko, co musisz wiedzieć.
 

Pocięte czy przecięte? Istnieją dwa rodzaje niszczarek papieru: paskowe i krzyżowe. Oto, czym się różnią:

 
Rozdrabniacze do pasków są bardzo popularne i można je znaleźć niemal wszędzie: w domu, w szkole i tak dalej. Są one tak popularne, że można je kupić u różnych sprzedawców, więc odnalezienie jednego nie jest trudne. Maszyna do wycinania pasków zamieni papier w dziesiątki pasków, które przypominają spaghetti. W ten sposób możliwe jest, że dokumenty mogą być ponownie zmontowane, jeśli wpadną w niepowołane ręce. Urządzenia te są dobre do niszczenia poczty śmieci i takie, ale należy ich unikać, jeśli naprawdę trzeba zachować swoje informacje prywatne.
 
To prowadzi nas do rozdrabniaczy do cięcia poprzecznego. Maszyny te oferują wyższy poziom bezpieczeństwa niż ich odpowiedniki do wycinania pasków, ponieważ zamieniają papier w niezliczone kawałki. Niemal niemożliwe jest, aby ktokolwiek ponownie zmontować dokument, który został uruchomiony przez jedną z tych maszyn, więc są one idealne do wyciągów bankowych, starych deklaracji podatkowych, dokumentów biznesowych, dokumentacji medycznej, dokumentów zawierających dane osobowe i innych przedmiotów, które muszą być przechowywane w opakowaniu.
 
Poziom bezpieczeństwa. Jak dowiedziałeś się z lektury powyższej sekcji, bezpieczeństwo jest ważnym czynnikiem przy wyborze niszczarki papieru. Istnieje sześć poziomów bezpieczeństwa niszczarki. Są one następujące:
 
Poziom 1. To najniższy poziom bezpieczeństwa. Maszyna poziomu 1 będzie produkować paski lub cząsteczki o szerokości 3/8". Urządzenia z takim zabezpieczeniem są dobre do niszczenia poczty śmieciowej i dokumentów, które nie zawierają zbyt wielu poufnych informacji.
 
Poziom 2 i 3. Odłamki produkowane przez urządzenia poziomu 2 lub 3 mają zazwyczaj średnicę 1/8" lub 1/3" w przeciwieństwie do 3/8". Maszyny z takimi wskaźnikami bezpieczeństwa są dobre dla dokumentów, które są nieco bardziej wrażliwe, takich jak przedmioty zawierające daty urodzenia i numery ubezpieczenia społecznego.
 
Poziom 4. Rozdrabniacz poziomu 4 jest doskonałym wyborem, jeśli potrzebujesz rozdrabniacza o wysokim poziomie bezpieczeństwa, za pomocą którego można pozbyć się dokumentacji finansowej i tak dalej. Odłamki wyprodukowane przez urządzenie do cięcia poprzecznego mają tendencję do mierzenia 1/16" x 5/8", są więc dość małe.
 
Poziom 5 i 6. Jeśli chcesz osiągnąć najwyższy poziom ochrony dokumentów, uzyskaj urządzenie z oceną na poziomie 5 lub 6. Urządzenia te zapewniają największe bezpieczeństwo dokumentów, a wiele z nich jest zgodnych z federalnymi przepisami dotyczącymi ochrony prywatności, takimi jak HIPPA oraz Fair and Accurate Credit Transactions Act (FACTA). Istnieją nawet urządzenia, które uzyskały aprobatę Narodowej Agencji Bezpieczeństwa/Centralnej Służby Bezpieczeństwa, dzięki czemu mogą być wykorzystywane przez urzędników wojskowych i rządowych do niszczenia ściśle tajnych dokumentów.
 
Pojemność. Kiedy już zdecydujesz, czy urządzenie będzie cięte paskowo czy krzyżowo i jaki poziom bezpieczeństwa jest Ci potrzebny, powinieneś zastanowić się nad wydajnością rozdrabniania Twojej maszyny. Odnosi się to do liczby arkuszy na przejazd maszyny, które mogą zostać rozdrobnione. Rozdrabniacze są dostępne w różnych rozmiarach, od wielkości osobistych po urządzenia o dużej wytrzymałości, przeznaczone do użytku w działach. Oto lista tego, co jest dostępne:
 
Rozdrabniacze osobiste i stacjonarne. Są to najmniejsze rozdrabniacze na rynku i doskonale nadają się do użytku domowego. Mogą być również wykorzystywane w pracy przez 1 lub 2 osoby. Maszyny te mogą zazwyczaj rozdrobnić do 10 arkuszy jednocześnie.
 
Rozdrabniacze biurowe. Rozdrabniacze biurowe nadają się do użytku we wspólnych przestrzeniach roboczych, zwłaszcza w przypadku mniejszych oficerów. Ten typ rozdrabniacza może zwykle rozdrobnić od 20 do 30 arkuszy w jednym przejściu.
 
Ciężkie i wydziałowe rozdrabniacze. To są wielkie działa świata niszczenia dokumentów. Maszyny departamentowe nadają się do ciągłej pracy w zatłoczonych miejscach pracy, takich jak banki, profesjonalne biura itp. Rozdrabniacze te mogą często rozdrabniać ponad 40 arkuszy jednocześnie, dzięki czemu doskonale nadają się do intensywnego użytkowania. Ponadto, zazwyczaj posiadają one wysokie oceny bezpieczeństwa, co czyni je idealnymi do usuwania dokumentów zawierających poufne informacje.
 
Rozdrabniacze przemysłowe. Wreszcie, istnieją rozdrabniacze przemysłowe, które mogą przetwarzać ponad 100 arkuszy jednocześnie. Maszyny takie jak ta są prawdopodobnie przesadne dla większości dzisiejszych biur, ale są dobre dla mailroomów i drukarni. Niektóre urządzenia przemysłowe będą nawet prasować twoje strzępy, co może być wygodne.
 
Rozdrabnianie multimediów i tektury. Istnieje wiele dostępnych niszczarek, które mogą zniszczyć nie-papierowe przedmioty. Na przykład, wiele niszczarek osobistych i biurowych może zniszczyć zszywki lub spinacze papieru pozostawione w dokumentach. Są nawet takie, które mogą przyjąć karty kredytowe i debetowe, które dadzą Ci znacznie większe bezpieczeństwo niż gdybyś pociął karty nożyczkami, a następnie wyrzucił resztki. Istnieje nawet klasa maszyn znanych jako niszczarki multimedialne, które mogą zniszczyć płyty CD, DVD, dyskietki i wiele innych. Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem niszczarki, która może zniszczyć różne przedmioty, zrób swoje badania nad urządzeniem przed jego zakupem, abyś miał pewność, że dostajesz maszynę z możliwościami, których potrzebujesz. Wreszcie, jeśli twoje miejsce pracy zajmuje się dużą ilością kartonu, prawdopodobnie wiesz, że przechowywanie i usuwanie tego typu materiałów jest uciążliwe i kosztowne. Można jednak zainwestować w rozdrabniacz kartonów, aby znacznie ułatwić ich utylizację. Możesz nawet użyć strzępów jako materiału do pakowania, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i pomoże chronić środowisko naturalne.
 
Funkcje bezpieczeństwa. Nie ma co do tego wątpliwości: niszczarki do papieru mogą być niezwykle niebezpieczne. Tak więc, będziesz chciał wybrać maszynę, która jest bezpieczna w użyciu. Niektóre z zabezpieczeń, na które można natknąć się w sklepie, obejmują następujące elementy:
 
Blokada bezpieczeństwa. Zapobiega to nieuprawnionemu użyciu maszyny. Jest to idealne rozwiązanie dla maszyn osobistych używanych w domach, w których mogą przebywać dzieci lub zwierzęta domowe.
Czujnik bezpieczeństwa. Czujnik bezpieczeństwa jest w stanie wykryć, kiedy zaistnieje potrzeba otwarcia zasilania urządzenia (np. dłonie, ogony itp.). W takim przypadku czujnik wyłączy maszynę, aby zapobiec obrażeniom ciała.
Upewnij się, że wybrałeś rozdrabniacz z funkcjami bezpieczeństwa, które najbardziej ułatwiają Ci pracę.
 
Różne względy. Jest jeszcze kilka innych rzeczy, o których należy pamiętać robiąc zakupy na rozdrabniacze. Tutaj są:
 
Silniki do pracy ciągłej. Jeśli zamierzasz dzielić się rozdrabniaczem z kilkoma kolegami, powinieneś rozważyć zakup maszyny z silnikiem pracującym w trybie ciągłym. Będzie on w stanie pracować non-stop, aby można było jak najwięcej strzępić. Niektóre rozdrabniacze muszą ostygnąć po okresie użytkowania, co może być bardzo niewygodne. Zasadniczo, im bardziej się strzępisz, tym bardziej potrzebujesz urządzenia pracującego w trybie ciągłym, więc pamiętaj o tym. Również wybór urządzenia, które uruchamia się automatycznie, może być przydatny i zaoszczędzić trochę czasu.
 
Poziom hałasu. Rozdrabniacze papieru mogą być hałaśliwe, więc jeśli będziesz używał swojej we wspólnym środowisku pracy, korzystanie z cichego urządzenia jest zawsze dobrym pomysłem. Sprawdź ocenę decybeli maszyny, aby określić jej głośność.
 
Automatyczne olejarnie. Jednym z najlepszych sposobów utrzymania rozdrabniacza w dobrym stanie jest regularne olejowanie go. Częstotliwość olejowania urządzenia zależy od częstotliwości jego użytkowania. Dlatego też, jeśli posiadasz urządzenie biurkowe, wystarczy tylko od czasu do czasu naoliwić je i można to zrobić ręcznie. Jeśli regularnie używasz większej maszyny, możesz użyć automatycznej olejarki. Przekroczy jeszcze jedną rzecz z listy "do zrobienia".
Kastry. Kółka ułatwiają przenoszenie rozdrabniacza i są szczególnie przydatne, gdy maszyna jest duża i ciężka. Nie wszystkie rozdrabniacze są dostarczane razem z nimi, więc miej oczy szeroko otwarte, jeśli uważasz, że ułatwią Ci korzystanie z maszyny.
 
Gwarancja. Oczywiście gwarancja będzie ważną rzeczą do rozważenia. Gwarancje na niszczarkę generalnie trwają co najmniej rok, nawet na najtańsze urządzenia osobiste. Jeśli gwarancja na maszynę nie obowiązuje przez co najmniej rok, należy robić zakupy, ponieważ dłuższa gwarancja zazwyczaj oznacza, że maszyna jest wyższej jakości.
 
Producenci. Przy tak wielu rozdrabniaczach papieru na rynku, można śmiało powiedzieć, że jest wiele marek do wyboru. Znajomość marek, których należy szukać, jest niezbędna, ponieważ chcesz otrzymać maszynę wysokiej jakości z dużą gwarancją. Oto kilka nazw marek, których należy szukać (w kolejności alfabetycznej): Dahle, DestroyIt, Fellowes, Formax, GBC, Intimus, Martin Yale, MBM i Standard.
 
Tak długo, jak będziesz pamiętać o innych rzeczach wymienionych w tym artykule (typ niszczarki, ocena bezpieczeństwa itp.) i wybierzesz urządzenie z jednej z wyżej wymienionych firm, naprawdę nie możesz się pomylić. Cokolwiek zrobisz, nie wydawaj pieniędzy na produkt firmy bezimiennej. Szanse są takie, że prędzej niż później skończysz wymieniając go na nowy.
 
Jest wiele do zapamiętania przy wyborze niszczarki papieru, zwłaszcza, że jest to tak ważny zakup. Odpowiednia niszczarka może chronić Twoją tożsamość, utrzymywać Cię w zgodzie z federalnymi przepisami o ochronie prywatności i zachować profesjonalny wizerunek. Wybierz rozdrabniacz, który jest odpowiedni dla Ciebie dzisiaj, abyś mógł trzymać swoje prywatne informacje z dala od publicznego oka.