Trwa ładowanie proszę czekać ...

Lokalizacja dzieci

15 kwietnia 2016

lokalizacja dzieci telefonNie ma chyba rodzica, któremu choćby w najmniejszym stopniu nie zależało na bezpieczeństwie swojej pociechy. Idealnym narzędziem, które bez wątpienia zatroszczy się w sposób pośredni o pociechę jest lokalizowanie telefonu syna lub córki. Metoda ta, budzi jednak sporo kontrowersji.

Sceptycy zarzucają przebiegłym rodzicom brak zaufania do własnych dzieci, ograniczanie wolności i przestrzeni. Tymczasem, ze strony rodziców nie jest to wcale akt złośliwości. Z nastolatkami, jak na drodze - trzeba się kierować zasadą ograniczonego zaufania. W sprawowaniu ochrony nad dziećmi, bez wątpienia pomóc mogą usługi lokalizacyjne. Jednak by były one skuteczne, kluczowy jest ich właściwy wybór.

Jak wybrać usługę lokalizacyjną?

usługa lokalizacyjna dzieciTo pytanie najczęściej zadawane na forach internetowych poświęconych telefonii komórkowej. Chcąc odpowiedzieć na to nurtujące rodziców pytanie, nie sposób jest przemyśleć kwestii korzyści jakie płyną z takiej usługi. Zanim zdecydujemy się na konkretny wariant, warto przemyśleć do czego potrzebna będzie nam ta funkcja. Z założenia, chcemy przede wszystkim na bieżąco otrzymywać informację na temat tego, gdzie w danym momencie znajduje się nasza pociecha. Zwykle, chodzi nam o to by potwierdzić fakt, że syn lub córka jest na zajęciach w szkole, nie na wagarach. Niestety, ten rodzaj lokalizacji telefonu ma również wiele innych zalet. Nie są to formy bezpośrednie. Informacje dotyczące miejsca aktualnego przebywania pociechy, poszerzają świadomość rodzica.

Bardzo często okazuje się, że syn, córka oszukuje, nie dlatego by zrobić rodzicielowi psikusa, ale dlatego by uciec od problemów. Jest to wiec stymulacja dla szczerej rozmowy z dzieckiem. Młodzi ludzie wcale nie są aż tak naiwni, jak wydaje się to niektórym rodzicom. Często mają świadomość, że sytuacja zaczyna wymykać im się spod kontroli, nie wiedzą jednak, jak przyznać się matce lub ojcu do błędu i poprosić rodziców o pomoc. Wymyślają najbardziej ponure scenariusze i zapominają, że nadrzędnym celem rodziców zawsze będzie ich ochrona.