Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czy istnieje ryzyko inwigilacji podczas korzystania z mobilnego Internetu w telefonie?

28 marca 2016

ryzyko inwigilacji internet w telefonieWiele osób regularnie przegląda internet w swoim telefonie. Jednak obawiamy się, że można w ten sposób paść ofiarą inwigilacji. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że obecnie takie możliwości są dość często wykorzystywane. Obecnie inwigilacja wykorzystywana jest i przez hakerów i przez służby takie jak policja, która chce wykrywać przestępstwa.

inwigilacja GSM

Nie tak dawno doszło do zmian w naszym prawie, które doprowadziły do tego, że mamy systematyczną inwigilację. Obecnie tak naprawdę praktycznie we wszystkich sytuacjach służby mają możliwość sprawdzania tego co przeglądamy i jak zachowujemy się w sieci. Poza tym wiele możliwości obecnie daje nam opcję, by nieco ukrywać swoją tożsamość. Można wybierać rozwiązania, które będą w jakieś mierze ukrywać nasz IP. Można w ten sposób uchronić się przed inwigilacją w pewnych sytuacjach.

Należy także uważać, by nie dochodziło do sytuacji, w której na naszym telefonie pojawi się jakieś złośliwe oprogramowanie. Jeśli chcemy tego unikać musimy dbać o to, by nie wchodzić na jakieś niezaufane strony www. Nie można także zostawiać telefonu poza zasięgiem wzroku, tak by ktoś nam nie zainstalował jakiegoś programu. Tak naprawdę bardzo dużo zależy od naszych zachowań. Musimy dbać o to, by nie paść ofiarą przestępstwa. Tak się jednak niestety dzieje w niektórych sytuacjach, gdy nie będziemy dbać o swoje bezpieczeństwo i nasze zachowania nie będą przemyślane.

inwigilacja przez GSMInwigilację GSM będzie można w jakiejś mierze ograniczyć, jeśli tylko będziemy dbać o swoje zachowania i będziemy unikać aplikacji nieznanego pochodzenia. Będzie można także decydować się na instalowanie jakiegoś oprogramowania, które będzie kontrolować nasze urządzenie i sprawdzi, czy przypadkiem nie mamy zainstalowanego jakiegoś oprogramowania szpiegującego, co niestety dzieje się często nawet bez naszej świadomości. Jeśli chcemy unikać problemów po prostu należy dbać o warunki korzystania ze swoich urządzeń, tak by nie doszło bez naszej wiedzy do rozpoczęcia inwigilacji tego, co robimy ze swoim telefonem.