Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pozytywne i negatywne efekty lokalizacji telefonów

23 maja 2016

efekty lokalizacji telefonówW ostatnich latach bardzo dużo firm ogłasza się na stronach internetowych czy w czasopismach rożnego typu, że zapewniają możliwość lokalizacji telefonów w 100%, co cieszy i wykorzystuje bardzo dużo osób. Jest to znakomity sposób na szybkie zorientowanie się, gdzie w danym momencie jest nasze dziecko lub współmałżonek, jeśli mamy podejrzenia o nieuczciwych zapewnieniach co do miejsc ich pobytu.

Możemy znaleźć mnóstwo stron internetowych, które gwarantują nam anonimowość i sprawne działanie, jednak czy takie działanie naprawdę w stu procentach jest bezpieczne i daje nam pełną ochronę naszych danych? W sytuacji, kiedy zdecydujemy się na skorzystanie na tego typu usługi, wystarczy odnaleźć odpowiednią usługę na stronach internetowych, gdzie w prosty sposób uzyskujemy informacje na których nam zależy. Jednak coś za coś, korzystając z takich usług musimy zostawić nasz numer telefonu oraz numer telefonu osoby którą chcemy zlokalizować.

Należy pamiętać, że pomimo zapewnień na stronach internetowych o zapewnieniu anonimowości, to tak naprawdę nie można na nią liczyć. Po wprowadzeniu numerów telefonów, zostaje wysyłany specjalny sms, w którym jest mamy informacje, gdzie znajduje się poszukiwana osoba. Niby proste i bardzo funkcjonalne, lecz każdy kto posiada jakąś wiedzę na temat bezpieczeństwa działań w internecie, zdaje sobie sprawę, że takie lokalizatory nie do końca działają tak jak powinny.

lokalizacja telefonu przez gpsPo pierwsze nie zawsze informują o faktycznym miejscu przebywania danej osoby, często zdarza się, że podana informacja rozmija się mocno ze stanem faktycznym. Ale to nie koniec niespodzianek, bo cała sprawa z lokalizatorami ma drugie dno. Po zarejestrowaniu się na takiej stronie, wiele osób zaczyna otrzymywać różnego rodzaju wiadomości tekstowe, których wcale nie chce, a dodatkowo za każdą taka informację musi płacić.

Bardzo często nie ma możliwości przerwania takiego działania i zmuszeni jesteśmy do ciągłego płacenia za sms-y których sobie nie życzymy. Innym przykładem są strony, które tylko „udają” lokalizatory, ponieważ w rzeczywistości zbierają informacje na temat osób, przez co tworzą bazę potencjalnych odbiorców reklam.