Trwa ładowanie proszę czekać ...

Usługa lokalizacji - android

20 kwietnia 2016

lokalizacja androidu"Bez telefonu jak bez ręki" - to stwierdzenie chyba w największym stopniu odzwierciedla nasz stosunek do tego niepozornego urządzenia. Nic, dziwnego tylko smartfon jest w stanie pomóc nam nie w pracy, ale i codziennym życiu. To wszystko za sprawą ogromnej ilości aplikacji dostępnych w poszczególnych systemach operacyjnych.

Do najbardziej popularnych systemów bez wątpienia należy zaliczyć ten, o nazwie Android. Największą jego zaletą jest dostępność oraz szeroki wachlarz aplikacji oraz pomocnych stron. Paradoksalnie, wśród z nich znajdzie się i takie narzędzie, które pomoże nam zlokalizować telefon, gdy ten zaginie lub zostanie skradziony. Mowa tu o niezastąpionym Menadżerze Urządzeń.

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć w celu odnalezienia zguby jest zalogowanie się do wyznaczonej przez Androida witryny. Problem w tym, że do zalogowania się do systemu wymagane są dane, zgodne z tymi które użyliśmy na etapie konfigurowania telefonu. Jeśli logowanie przebiegło pomyślnie, następuje udostępnienie nam wszystkich powiązanych urządzeń.

Teraz pozostaje jedynie wybór odpowiedniej usługi lokalizacyjnej. Podstawowy jej wariant, a więc w postaci mapy niestety nie zawsze się sprawdzi. Zazwyczaj, namierzenie będzie możliwe tylko gdy poszukiwany obiekt będzie włączony oraz będzie znajdował się w zasięgu sieci. To nieco komplikuje sprawę, jednak wyjściem z tej trudnej sytuacji może okazać się informacja dotycząca ostatniej zarejestrowanej lokalizacji.

jak zlokalizować androidJeśli i ta metoda nie przyniesie większego rezultatu, za pomocą menadżera urządzeń można wysłać komunikat do potencjalnego znalazcy smartfona, licząc się z tym, że ma on uczciwe zamiary. W skrajnych przypadkach, można zdecydować się na zdalne zablokowanie urządzenia.

Takie działanie z pewnością nie przywróci nam urządzenia, jednak zabezpieczy znajdujące się na nim pliki, dane oraz kontakty, przed dostaniem się w niepowołane ręce. Oczywiście, w tym przypadku muszą zostać spełnione pewne warunki. Mianowicie telefon musi być włączony oraz musi znajdować się w zasięgu sieci.